Om de week zet Ecotransferium op maandag een bedrijf op De Wetering in het zonnetje. Omdat ze zich al inzetten voor een duurzamer en/of mobieler bedrijventerrein, of omdat ze hier in de nabije toekomst mee aan de slag gaan. Deze week besteden we aandacht aan Warmtebouw, partner in het realiseren van duurzame technische installaties.
Ook deze week wordt er een bedrijf weer terecht in het zonnetje gezet. Warmtebouw, één van de meest vooraanstaande installatiebedrijven van Nederland, is namelijk bezig met het uitrollen van een zo duurzaam mogelijk mobiliteitsbeleid voor de ruim 210 werknemers die het bedrijf op De Wetering telt.

Warmtebouw nu
Sinds vorig jaar werkt Warmtebouw met een e-bike programma. Dit houdt in dat werknemers die binnen tien kilometer van het kantoor af wonen, niet meer met de auto naar het werk komen. Als alternatief wordt hen gratis een e-bike aangeboden, en dit bevalt. Op dit moment maken er al twintig werknemers gebruik van de regeling.
Ondanks deze maatregelen heeft Warmtebouw besloten de mobiliteit nog verder te willen verduurzamen.
Jeroen Lengkeek: “Het is ons doel iedereen zo duurzaam mogelijk naar kantoor te laten komen.”
Fit op de fiets
Jeroen Lengkeek, assistent controller en wagenparkbeheerder, zou alle bedrijven op De Wetering aanraden een e-bike regeling in te stellen. Het mobiliteitsprobleem op het bedrijventerrein is groot, vooral op de afslagen van de snelweg. Voor veel werknemers is het makkelijk haalbaar met de fiets naar het werk te komen, vooral wanneer er een e-bike beschikbaar is. Een bijkomend voordeel is dat de fietsende werknemers fitter zijn, en daardoor minder vaak ziek.
Warmtebouw in de toekomst
Het installatiebedrijf heeft grote plannen wat betreft de toekomst. Leidend in deze plannen is het besluit om in 2025 geen auto’s en bussen meer op fossiele brandstof in gebruik te hebben.
Een mogelijkheid om dit te bereiken zou het implementeren van bussen op waterstof kunnen zijn.
Lengkeek denkt dat rijden op waterstof een grote stap voorwaarts is als het gaat om zwaar belaste bussen. Ook gelooft Warmtebouw in de toekomst van elektrisch rijden met personenauto’s, mits de actieradius naar 500 kilometer wordt vergroot.
Naast de plannen voor een schoner wagenpark blijft het bedrijf aandacht besteden aan de e-bike regeling. Wanneer de regeling over een tijd nog steeds blijkt te bevallen wordt de 10 kilometer grens namelijk uitgebreid naar een radius van 15 kilometer.
Ga zo door!
Warmtebouw is op dit moment hard op weg om de mobiliteit zo optimaal mogelijk te verduurzamen. Een wagenpark dat volledig onafhankelijk is van fossiele brandstoffen in 2025 zou geweldig zijn, maar ook vanwege initiatieven als het e-bike programma staat Warmtebouw deze week terecht in het zonnetje!